Bugün; 19 Mays 2024, Pazar
İlçeler Konya İle Buluşuyor! Her Gün 5 Bin Kişi..
Tarih : 2017.05.21  16:57:20
Konya Büyükşehir Belediyesi, “İlçeler Konya İle Buluşuyor” programİ kapsamİnda her gün ilçelerden getirdiĞi 5 bin kişiye şehrin tarihi mekanlarİnİ rehberler eşliĞinde gezdiriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 28 ilçeden vatandaşlarİ Konya’ya getirerek rehberler eşliĞinde tarihi mekanlara turlar düzenliyor.İlçelerden gelen misafirlerle Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’ndeki Altİn Dokunuşlar Sergisi ve Bilgi şöleni’nde bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanİ Tahir Akyürek, sergi kapsamİnda çok önemli programlar icra edildiĞini belirterek, emek veren herkese teşekkür etti.
Bu yİlki etkinliklerin bir başka güzelliĞini de ilçelerden gelenlerin sergiyi ve tarihi mekanlarİ ziyaret etmelerinin oluşturduĞunu belirten Başkan Akyürek, “Bütün ilçelerden gelen kardeşlerimiz her gün hem sergimizi, hem de tarihi mekanlarİ ziyaret ediyor. Burada güzel bir buluşma ortamİ saĞlanİyor. Güzel bir gün geçirerek ilçelerine dönmelerini temenni ediyorum” dedi.
“İlçeler Konya İle Buluşuyor” programlarİ kapsamİnda günde 22 otobüsle bin kişi ilçelerden getirilerek rehberler eşliĞinde başta Mevlana Türbesi ve İstiklal Harbi şehitleri Abidesi olmak üzere tarihi mekanlara ve Altİn Dokunuşlar Sergisi’ne turlar düzenleniyor. Programlarda 28 ilçeden 5 bin kişi aĞİrlanmİş olacak.

Haberi Payla :
KÜLTÜR-SANAT
Copyright Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber - Yönetim