Bugün; 15 Haziran 2024, Cumartesi
Fidan, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov İle Görüştü
Tarih : 2024.06.11  15:14:57
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında düzenlenen BRICS+ oturumuna katılmak için Rusya'ya gitti. Fidan, burada Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştü.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldi. İki Bakan ikili ve bölgesel ilişkileri görüştü. Türkiye açısından önem arz eden ekonomik konular gündeme getirildi. İki bakan, İsrail'in gece gündüz demeden bombaladığı Gazze’deki son durumu da değerlendirdi.

İŞBİRLİĞİNİN SÜRDÜRÜLMESİ İHTİYACI

Orta Doğu ve Güney Kafkasya’daki durum da dahil olmak üzere, uluslararası gündemin ana konularına değinilen görüşmede Lavrov, Fidan’a Rusya'nın BRICS'teki öncelikleri hakkında bilgi verdi.

Bakanların ikili siyasi diyalog, ticaret ve ekonomi alanındaki işbirliği ile ilgili güncel konuları ele aldığı görüşmede, Rusya, mevcut sorunların çözülmesi, bağların daha da genişletilmesi ve yararlı etkileşim alanlarının bulunması için işbirliğinin sürdürülmesi ihtiyacı olduğunu belirtti.

Haberi Payla :
GÜNCEL
Copyright Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber - Yönetim