Bug├╝n; 19 Mayřs 2024, Pazar
Papa, Gazze'de Acil Ate┼čkes Talebini Yineledi
Tarih : 2024.04.03  15:10:47
─░srail-Hamas aras─▒nda 7 Ekim'den ba┼člayan ├žat─▒┼čmalar s├╝rerken Papa Francis, Gazze'de acilen ate┼čkes yap─▒lmas─▒na y├Ânelik talebini yineledi.

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Ba┼čkan─▒ Papa Franciscus, Gazze'de acilen ate┼čkes yap─▒lmas─▒na yönelik talebini yineledi─čini söyledi.

Vatikan'─▒n ünlü Aziz Petrus Meydan─▒'nda çar┼čamba günleri geleneksel genel kabul oturumlar─▒ yapan Papa, burada Gazze’deki son geli┼čmelerle ilgili de─čerlendirmelerde bulundu.

Adalet olmadan bar─▒┼č olmayaca─č─▒n─▒ belirten Papa, "Orta Do─ču'dan üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Gazze ┼×eridi'nde acilen ate┼čkes sa─članmas─▒na yönelik kesin talebimi yineliyorum. Ayr─▒ca Gazze'de insani yard─▒m da─č─▒tan gönüllülerin öldürülmesinden derin üzüntü duyuyorum. Tükenmi┼č ve ac─▒ çeken halk─▒n insani yard─▒ma eri┼čiminin sa─članmas─▒ ve rehinelerin bir an önce serbest b─▒rak─▒lmas─▒ ça─čr─▒m─▒ da yineliyorum." diye konu┼čtu.

Papa Franciscus, çat─▒┼čmalar─▒n bölgeye yay─▒lma riskine dikkati çekerek "Bölgedeki çat─▒┼čmay─▒ derinle┼čtirecek her türlü davran─▒┼čtan kaç─▒nal─▒m. Dünyan─▒n pek çok yerine ölüm ve ac─▒ getirmeye devam eden bu ve benzeri sava┼člar─▒n bir an önce son bulmas─▒ için çal─▒┼čal─▒m, Dua edelim." ifadelerini kulland─▒.

Haberi Payla■ :
D├ťNYA
Copyright Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
Sitemizdeki yaz─▒ , resim ve haberlerin her hakk─▒ sakl─▒d─▒r. izinsiz veya kaynak g├Âsterilemeden kullan─▒lamaz.
G├Ârsel Tasar─▒m ve Yaz─▒l─▒m :
konya net haber - Y├Ânetim