Bug羹n; 03 Aralk 2023, Pazar
D羹nya Devi Rakiplerini Tek Tek Eledi!
Tarih : 2023.11.20  16:04:57
Mercedes'ten rekor geldi. Arac覺n覺z覺 yaln覺zca 10 dakikada %100 arj edebilirsiniz.

Mercedes elektrikli araçlar覺n kald覺rabileceinden fazlas覺n覺 hedefleyen yeni teknolojisini tan覺tt覺. Mercedes yeni arj istasyonu ile 400 kw h覺zl覺 arj olana sunarken ilk arj istasyonunun ABD’de ChargePoint donan覺m覺yla aç覺ld覺覺 duyuruldu. ABD çap覺nda yüzlerce istasyonun kurulaca覺 belirtilirken araç sürücülerinin eriebilecei 400'den fazla istasyon oluum plan覺 devreye al覺nd覺. 襤te tüm detaylar…

MERCEDES'TEN %100’LÜK YEN襤L襤K

Mercedes-Benz Yüksek Güçlü arj (HPC) a覺nda herkesin akl覺n覺 ba覺ndan alacak bir yenilie imza att覺. 襤lk olarak Kuzey Amerika tesisi olan Atlanta'da gerçekletirilen h覺zl覺 arj istasyonu konforlu olanaklar覺 ile yepyeni bir istasyon olarak kar覺m覺za ç覺k覺yor. ABD genelinde tüm marka araç sürücülerinin eriebilecei 400'den fazla istasyon balang覺c覺 yap覺l覺rken ChargePoint taraf覺ndan salanan h覺zl覺 arj sistemi ile 400 kw'ye kadar arj imkan覺 sunuluyor.

SADECE 10 DAK襤KADA %100'E ULAIYOR

Elektrikli araçlarda önemli bir detay olan h覺zl覺 arj sistemi için yeni çal覺malar devam ederken Mercedes 6 dakikada 40 kW'lik enerji aktar覺m覺 yapabilmektedir. Sadece 10 dakikan覺z覺 ay覺rarak 66.6 km'lik bo bataryay覺 %100 arj etme imkan覺ndan yararlanma f覺rsat覺 sunuyor.

Elektrikli arj istasyon irketi ChargePoint, günümüzde hiçbir hafif hizmet tipi elektrikli arac覺n kald覺ramayaca覺 yüksek h覺zlar sunduunu belirtti. H覺zl覺 arj cihaz覺n覺n ilk serisi piyasaya sürülürken irket, Power Link 2.0 DC h覺zl覺 arj sisteminin 500 kW'a kadar güç salayabildiini söylüyor.

襤lk olarak Kuzey Amerika'da balayan çal覺man覺n dier ülkelerde de hizmete aç覺laca覺 belirtildi. Yüksek güçlü arj a覺n覺n Atlanta'daki HPC tesisine aç覺lan 3 tesisten biri olduu aktar覺ld覺. Dierlerinden ise Chengdu, Çin ve Mannheim, Almanya'da olduu belirtildi. Lüks otomobil üreticisi Mercedes 2030 y覺l覺na kadar dünya çap覺nda toplam 10.000 istasyonu ulaacaklar覺n覺n alt覺n覺 çizdi.

 

Haberi Payla :
E襤T襤M
Copyright Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
Sitemizdeki yaz覺 , resim ve haberlerin her hakk覺 sakl覺d覺r. izinsiz veya kaynak g繹sterilemeden kullan覺lamaz.
G繹rsel Tasar覺m ve Yaz覺l覺m :
konya net haber - Y繹netim