Bugün; 03 Aralk 2023, Pazar
CHP Genel Başkanı Özel: İktidarı Değiştireceğiz
Tarih : 2023.11.15  16:16:44
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt verdi: "Ona kötü bir haberim var, iktidarı değiştireceğiz."

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in açıklamalarından satır başları şöyle;

-Biz bugün kardeş vatandayız. Yavru Vatan demek yerine kardeş vatan demeyi tercih ediyoruz. Eşitler arasında iyi diyaloglar arsında bir ilişkiyi tercih ediyoruz. Kıbrıslı vatandaşların sorunlarını yakından takip ediyoruz. Yarın Kıbrıs'tan ayrılmadan önce Denktaş'ın ve Fazık Küçük'ün de mezarını ziyaret edeceğiz. Ecevit adaya barış getirdi. İşgalci değil, hakkaniyetli bir anlayışla Kıbrıs Barış Harekatı yapıldı. Kıbrıs'ta çok iyi karşılandık. Kardeş Kıbrıs ile bundan sonra çok daha yakın ilişkileri içinde olacağız

Erdoğan'ın "iki yüksek yargının görüş farkını 'darbe' olarak nitelemek utanmazlıktır" açıklaması...

-15 Temmuz akşamı "darbenin karşısındayım" dedim. Bütün darbeler demokrasiyi hiçe sayar. Galiba siz darbenin başısınız. Bir utanmazlık varsa darbe gececi Meclis'i açana 'darbe olsa siz desteklersiniz" demek utanmazlıktır. "İkisi de eşittir ben Yargıtay'ın tarafındayım" derseniz sizin tarafınız darbenin tarafıdır. Galiba siz darbenin başısınız...

'İKTİDARI DEĞİŞTİRECEĞİZ'

-Parti içinde "değişim" yaşandı ama ona kötü bir haberim var. İktidarı değiştireceğiz. Kullandığı hakaretler duyduğu endişeden kaynaklanıyor. Biz Cumhurbaşkanı değiştireceğiz. Bir cümlede 4 kere değişim diyor. Erdoğan'ın her hakaretine cevap verecek olursak akşam evin yolunu bulamayız.

Kurultay'da Kavala ve Demirtaş'a selam yollaması...

-Abdullah Öcalan'dan medet umacağıma, Demirtaş'a yapılan hukuksuzluğu eleştirmek daha izah edilebilir bir gerçek. Hak ihlallerine rağmen hala orada duruyor. Erdoğan Öcalan'la mektup arkadaşlığı yaptı. Kimin kimle ilişkili olduğuna vatandaşımız dikkat etsin.

-Atatürk'ün emanet ettiği CHP'ye sahip çıkıyorum. Bir emanette Atatürk'ün kendisine bıraktığı Cumhurbaşkanlığı koltuğu o emaneti de geri almak için gün sayıyoruz. Çok ileri bir tarih olmayacak.

 

Haberi Payla :
GÜNCEL
Copyright Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım :
konya net haber - Yönetim