Bug├╝n; 19 Mayřs 2024, Pazar
CHP ile Zafer Partisi'nin Protokol Detaylar─▒ Belli Oldu
Tarih : 2023.05.24  15:18:04
Cumhurba┼čkan─▒ aday─▒ Kemal K─▒l─▒├ždaro─člu ile Zafer Partisi lideri ├ťmit ├ľzda─č'─▒n ├╝zerinde uzla┼čt─▒─č─▒ protokol├╝n detaylar─▒ ortaya ├ž─▒kt─▒

Cumhurba┼čkan─▒ aday─▒ Kemal K─▒l─▒çdaro─člu ile Zafer Partisi Genel Ba┼čkan─▒ Ümit Özda─č aras─▒nda imzalanan protokolün detaylar─▒ ortaya ç─▒kt─▒. 7 maddelik protokolde, Anayasa'n─▒n ilk 4 maddesi, göçmenlerin geri gönderilmesi, terörle mücadele, liyakat─▒n esas al─▒nmas─▒ ve yolsuzlukla mücadele maddeleri öne ç─▒kt─▒.

CHP ile Zafer Partisi aras─▒nda imzalanan protokolün detaylar─▒ ortaya ç─▒kt─▒.

─░mzalanan protokol ┼čöyle:

"Bu protokol, Zafer Partisi ile Millet ─░ttifak─▒ Bile┼čenleri aras─▒nda, Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ ─░kinci tur seçiminde ve sonraki süreçte yap─▒lacak i┼č birli─či esaslar─▒n─▒ kapsamaktad─▒r.

Amaç:

21 y─▒ll─▒k AKP hükümetlerinin yaratt─▒─č─▒ sosyal y─▒k─▒m, yolsuzluk, yoksulluk, devlet krizi, s─▒─č─▒nmac─▒ sorunu, rant-borç-talan ekonomisi ve neden oldu─ču a─č─▒r ekonomi sorunlar─▒ ve toplumun siyasi kutuplara bölünmesine kar┼č─▒ devletin yeniden düzenlenmesi; millî birlik ve beraberli─čin sa─članmas─▒, yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar ve a─č─▒r ekonomi sorunlar─▒n─▒n çözümü, Türkiye için a─č─▒r bir güvenlik ve demografi sorunu olu┼čturan s─▒─č─▒nmac─▒ ve kaçaklar─▒n gönderilmesi için ortak çal─▒┼čma ve i┼č birli─či detaylar─▒n─▒n tespit edilmesidir.

 

 

 

 

 

 

Temel ─░lkeler

1-Anayasam─▒z─▒n ilk 4 maddesi ve 66. madde de yer alan Türk Vatanda┼čl─▒─č─▒ konusundaki tan─▒m─▒ ve içeri─či korunacakt─▒r.

2-1924 y─▒l─▒nda kurulan milli-üniter-laik devletten asla taviz verilmeyecektir. Bu de─čerlere ba─čl─▒ kal─▒nacakt─▒r.

3- Ba┼čta Suriyeliler olmak üzere tüm s─▒─č─▒nmac─▒lar ve kaçaklar en geç 1 y─▒l içerisinde ülkelerine geri gönderilecektir.

4. Devletin varl─▒─č─▒ ve bütünlü─čünü hedef alan ba┼čta FETÖ, PKK, I┼×─░D olmak üzere bütün terör örgütleri ile etkin ve kararl─▒ mücadele edilecektir. Terörle mücadele çerçevesinde, terörle ba─člant─▒s─▒ hukuki kan─▒tlarla sabit olan mahalli idare yöneticileri yerine devlet görevlileri atamas─▒ uygulamas─▒na yarg─▒ karar─▒ çerçevesinde devam edilecektir. Terörle müzakere de─čil, mücadele edilecektir. Türkiye’nin milli ve üniter devlet yap─▒s─▒n─▒ hedef alan hiçbir siyasi ve hukuki düzenlemeye izin verilmeyecektir.

5- Devletin bütün birimlerinde yap─▒lacak görevlendirmelerde sadakat de─čil, liyakatin esas al─▒nmas─▒ sa─članacakt─▒r.

6-Bütün yolsuzluklar ile hukuk çerçevesinde çok etkin bir ┼čekilde mücadele edilecektir.

7- Devletin vatanda┼č─▒na kar┼č─▒ ┼čeffaf olunmas─▒ ve aç─▒k davranmas─▒ konular─▒nda tam mutabakata var─▒lm─▒┼čt─▒r.

 

Haberi Payla■ :
YA┼čAM
Copyright Konya Haberleri , Konya Haber   |
|
Sitemizdeki yaz─▒ , resim ve haberlerin her hakk─▒ sakl─▒d─▒r. izinsiz veya kaynak g├Âsterilemeden kullan─▒lamaz.
G├Ârsel Tasar─▒m ve Yaz─▒l─▒m :
konya net haber - Y├Ânetim